Ręcznie robione prezenty bożonarodzeniowe

 Dziś zapraszam Was na post, który będzie nieco mniej w tematyce jedzenia :) Zbliża się ten piękny, świąteczny czas pełen migoczących lampek, zapachu piernika, serdeczności i ciepła rodzinnego. To też czas obdarowywania się prezentami :)
  Przedmioty ręcznie wykonane są dla mnie wyjątkowe, robiąc je wkładam w nie swoje serce. Uważam, że takie pomysły na prezenty są dużo lepsze, mają tą swoją magię, wyjątkowość, po prostu to coś! :) Zachęcam do obejrzenia kilku moich propozycji ;)

 Bombki z tasiemek lub inaczej bombki karczochy. Świetnie prezentują się na stojaku albo choince. Wymagają precyzji ale wygląd rekompensuje to, że trzeba się troszkę napracować.
Świetnie tłumaczący wszystko filmik znajdziecie poniżej:W świąteczny klimat świetnie wpasowują się choinki wykonane z szyszek. Potrzeba Wam szyszek, stożka styropianowego, kleju na gorąco oraz ozdób i lakieru w sprayu. Wystarczy poprzyklejać szyszki do stożka, polakierować a na końcu udekorować nasze drzewko. 
Moje choinki były dość duże, sam stożek miał 20cm.

  Świetną możliwością przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko, zabawki na szydełku ;) W internecie można znaleźć pełno wzorów, na Facebooku są ciekawe grupy, w których członkowie chętnie pomogą z wszelkimi pytaniami ;) Poniżej kilka moich maskotek ;)

 A może warto pomyśleć o jadalnym prezencie?:) Pięknie zapakowane pierniczki są świetnym pomysłem! ;)
Klikając w zdjęcia przeniesiecie się na przepisy do pierniczków ze zdjęć ;)
 
http://czerrrwonaporzeczka.blogspot.com/2016/12/pierniczki-na-choinke.html


Z rzeczy do zjedzenia można również skusić się na domek z piernika, na który przepis pojawi się już niedługo! :) Poproszę o troszkę cierpliwości :)
 

Można też przygotować piękne piernikowe choineczki pokryte słodkim, lukrowym śniegiem:)

http://czerrrwonaporzeczka.blogspot.com/2014/12/piernikowe-choineczki.html

Poniżej jedna z nowości dla mnie w tym roku, a mianowicie masa solna! Zakochałam się w niej :D
Lepienie to świetna zabawa, malowanie też niesamowicie mi się podobało i w taki sposób powstały choinkowe aniołki ;) 
Przepis krok po kroku, cudownie wytłumaczony znajdziecie na stronie :A Wy, co chcielibyście dostać?:)

Komentarze

Popularne posty